Za obiskovalce ZD Litija

Spoštovani obiskovalci ZD LITIJA!

Zaradi stanja povezanim s koronavirusom SARS 2 (COVID 19) veljajo v ZD Litija ukrepi, s katerimi želimo poskrbeti za čim večjo varnost obiskovalcev in zaposlenih.

Ureditev karanten na domu

Včeraj je bil sprejet odlok o izolaciji/karanteni in nadomestilu, kratek povzetek je takšen:

Zaposleni, o tem, da so bili v tesnem stiku, obvestijo delodajalca. Delodajalec se bo v sodelovanju z zdravniki medicine
dela odločil, ali lahko oseba dela od doma, ali se ji lahko delo organizira tako, da ne bo možen morebiten prenos okužbe na druge zaposlene med delom in niti med prihodom na delo in iz dela domov, ali pa naj oseba ostane v karanteni na domu.

Cepljenje proti gripi 2020/21

V ZD Litija bo cepljenje proti gripi letos potekalo nekoliko drugače. Naprošamo vas, da se na cepljenje predhodno naročite na novo telefonsko številko 031 543 812, ki je namenjena samo za naročanje na cepljenje proti gripi.

doZdravnika

Da bi v času, ko je pot do družinskih zdravnikov otežena, olajšali dostopnost smo v ZD Litija aktivirali spletno aplikacijo, ki omogoča NAROČANJE NA TERMIN, NAROČANJE RECEPTOV, BOLNIŠKIH LISTOV IN NAPOTNIC enostavno in z nekaj kliki.
Tako razbremenite telefonske linije, elektronsko pošto in izboljšate našo odzivnost.

Vabilo v šolo za bodoče starše

sola za bodoce starse

Spoštovani bodoči starši!

Nahajate se v življenjskem obdobju, ki vam bo prineslo veliko novega. Pričakujete novega družinskega člana, kar je posebej za starše edinstven in neponovljiv dogodek. Da pa bo prehod v nov način življenja čim lažji, vaju prisrčno vabimo v Šolo za bodoče starše.

Priporočila za odvzem brisa pri otrocih, ki ne potrebujejo zdravljenja

PRIPOROČILA ZA ODVZEM BRISA NAZOFARINKSA NA SARS-CoV-2 PRI OTROCIH, KI NE POTREBUJEJO BOLNIŠNIČNEGA ZDRAVLJENJA
(Klinika za infekcijske bolezni in vročinska stanja, UKC Ljubljana, Sekcija za primarno pediatrijo, Pediatrična klinika Ljubljana, Ministrstvo za zdravje, Nacionalni inštitut za javno zdravje), 10. 9. 2020