Dogodki v ZD Litija

V začetku januarja je v zobozdravstveni službi zbolela zaposlena oseba s COVID 19. Ker smo podatek dobili pozno zvečer in epidemiološka slika ni bila jasna, smo se po dogovoru z NIJZ odločili, da naslednji dan, 13.1.2021, vse zobozdravstvene ambulante zaustavimo, zaposlene napotimo v preventivno karanteno, z razlogom da preprečimo širjenje virusa med zaposlenimi in na bolnike.

Takoj smo se dogovorili za nadomeščanje z zobozdravniki koncesionarji, tako da je bilo za vse občane z akutnimi zobozdravstvenimi težavami tisti dan poskrbljeno. Intenzivno smo se lotili epidemiološke analize, takoj testirali vse zaposlene in po ponovnem razgovoru z NIJZ že naslednji dan odprli vse ambulante, z izjemo ene. Ta je bila zaprta 10 dni, za bolnike pa so poskrbele sosednje ambulante ali se jih je prenaročilo .Vsi zaposleni so prvi teden opravljali dnevno testiranje s hitrim antigenskim testom, še 14 dni pa tedensko PCR test. Izkazalo se je, da se je okužba razširila le na dva zaposlena, zato ukrepe ocenjujemo kot zelo učinkovite. Zaradi pravilne uporabe osebne varovalne opreme pa se okužba ni razširila na nobenega pacienta.

Vsem občanom se za nevšečnosti iskreno opravičujemo.
Kot vzpodbujamo naše zaposlene, pozivamo tudi vse občane, da se vsi po najboljših močeh držimo predpisanih navodil. Nošenje mask, razkuževanje rok in predpisana socialna razdalja so nepogrešljivi. Prav tako pa pozivamo in priporočamo da takoj, ko bo na voljo cepivo proti COVID-19 za Vas, da se zanj odločite.
Samo skupaj lahko premagamo epidemijo in vrnemo življenje na stare-nove tirnice.

Zdravstveni dom Litja