OBVESTILO O SOFINANCIRANJU NABAVE MEDICINSKE OPREME V OKVIRU OPERACIJE »COVID 19 – ZAGOTOVITEV KLJUČNE MEDICINSKE IN OSEBNE VAROVALNE OPREME ZARADI EPIDEMIJE«

Naložbo sofinancira Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada v okviru odziva Unije na pandemijo COVID-19

www.eu-skladi.si

Operacija »COVID19-Zagotovitev ključne medicinske in osebne varovalne opreme zaradi epidemije« je omogočila prejem sredstev iz EU sklada v višini 66.495.000,00 EUR.

Namen razpisa je zagotoviti javnim zdravstvenim zavodom nakup ustrezne osebne, varovalne, zaščitne in medicinske opreme za učinkovito in varno delo s pacienti, ki imajo znake okužbe s COVID19.

Cilji operacije so tudi prispevanje k zmanjševanju vpliva pandemije na celotno življenje in delovanje družbe in države, zagotavljanje učinkovitega ukrepanja zdravstva v času pandemije, zmanjšanje vpliva pandemije na obolevnost in umrljivost prebivalstva, zagotavljanje pravočasnega in učinkovitega izvajanja javno zdravstvenih preventivnih ukrepov, zagotavljanje učinkovitega in čim bolj nemotenega delovanja zdravstvene oskrbe, zagotavljanje normalnih pogojev za delo osebja in kvalitetne storitve, varnost, dostopnost ter enake možnosti za zdravljenje.

Zdravstveni dom Litija je za sofinanciranje nabav ključne medicinske opreme prejel 31.095,75 EUR in iz tega naslova kupili naslednjo opremo:

• EKG aparata
  • Pulzni oksimeter 2x