S 1.9.2021 imajo vstop v ustanovo le naročeni pacienti

Dragi občani in občanke,
ob skokovitem porastu okužb z delta različico COVID se nam obeta pestra jesen.

V ZD Litija bomo prilagajali delo epidemiološki sliki in se maksimalno trudili biti dostopni za vse storitve ves čas. O spremembah vas bomo obveščali tukaj in na Facebook strani NMP Litija.

S 1.9.2021 imajo vstop v ustanovo le naročeni pacienti, ki morajo kot do sedaj izpolniti vprašalnik, izmerili jim bomo tudi vročino. Seveda to ne velja za nenadno hudo zbolele.

Iskreno prosimo, da ob vsakem prehladnem ali vročinskem znaku obvestite svojega izbranega zdravnika, ki vas bo usmerjal naprej.

V prihodnjem tednu boste obveščeni o spremembah testiranj in pregledov otrok z vročinskim stanjem.

K sreči so se cepiva izkazala za zelo učinkovita, saj 91% ščitijo pred hudim potekom bolezni (od 117 hospitaliziranih je 107 necepljenih), 66% pa pred tem, da bi zboleli in širili. To pomeni, da so še vedno izrednega pomena maske, higiena rok, razkuževanje in razdalja, saj je ob okužbi s to različico kar dvakrat večja verjetnost, da bolnik konča v bolnišnici kot pri različici alfa.

Toplo vas vabimo v naš cepilni center, vsak delovni dan, cel dan, brez naročanja.

Kot do sedaj vam bomo vedno na voljo in se skupaj z vami trudili zajeziti virus in preprečevati najtežje zgodbe.