Preverjanje PCT pogojev

Spoštovani.

V ZD Litija bomo v skladu z vladno uredbo ob vstopu preverjali izpolnjevanje PCT pogojev.

Potrebujete potrdilo o cepljenju/testiranju s QR kodo, cepilni kartonček ali zdravniško potrdilo o prebolevnosti.

Izjema so cepljenje proti COVID 19, nosečnice in nujna stanja, po presoji osebnega (nadomestnega) zdravnika.

PCT pravilo ne velja za mlajše od 12 let in spremljevalce otrok do 15 let oz odraslega, ki ni sposoben skrbeti zase.

Pacienti brez PCT in brez nujnega stanja - z npr. vnaprej naročeno storitvijo oz pregledom – bodo napoteni na samoplačniško HAGT testiranje.

O pregledu pacienta, ki navaja nujno stanje, presodi izbrani (nadomestni) zdravnik - ob naročanju na storitev. Če je pacient očitno nujen, bo takoj usmerjen na nujno medicinsko pomoč.

Hvala za sodelovanje in razumevanje.